Körömvirág krém.
Csak rákened a rovarcsípésre és kész.
Nálunk évek óta bizonyít.
Vizes kivonata(tubusos változat) a ruhát sem keni össze.
Olajos kivonata(Bánó) vágott sebre és horzsolásra, cipő felújításra alkalmazható.
---------------------------------------------------------------------------
Fülgyulladásra:
Ha a fülből váladék folyik, lázas a beteg, nagy fájdalmai vannak, megduzzad a füle körül és rosszul hall, azonnal forduljunk orvoshoz!
A fülgyulladást legtöbbször baktériumok okozzák, a fájdalmat gyakran kíséri láz, a dobhártya megduzzadása, és kivörösödése. A betegség hirtelen tör az emberre, ilyenkor a fájdalom igencsak kellemetlen lehet, fontos, hogy azonnal kezeljük. Azonban nincs szükség feltétlenül erős gyógyszerekre, bizonyos esetekben természetesen úton is megszüntethetjük a tüneteket. Íme néhány hatékony módszer!
Csodatévő Olivaolaj
Az olívaolaj amellett, hogy jótékony hatással van a szervezetre, a fülgyulladás ellen is gyógymód lehet. Tegyél néhány cseppet belőle a fájós fül és a járatok környékére, ismételd meg a műveletet naponta háromszor-négyszer. Ez megszünteti a száraz, viszkető érzést. A lényeg, hogy az olajat egy kicsit megelítsd fel, használat előtt pedig győződj meg róla, hogy testhőmérsékletű-e. Fontos, hogy a fülbe ne csepegtess, csak maszírozd be a problémás területeket.
Kövirózsa kivonat
Szegfűszeg kivonat
Vizes kivonat elkészítése:
Veszel 1,5-2 tasak szegfűszeget, a borsot lemorzsolod róla és kidobod. A szegfűszeget félbetöröd, igen minden egyes darabot.
Az összes szegfűszeget beleteszed egy félliteres üvegbe és szűrt vízzel megtöltöd. Naponta 1-2-szer rázd fel 3-4 napig, hogy a hatóanyag megfelelően kioldódjon.
Ez az oldat használható fülgyulladásra, hozzáadható fogkrémhez, samponhoz és akár főzéshez is alkalmas.
Természetesen belsőleg is alkalmazható.
Fokhagyma
Fokhagymaolajat akár készen is vehetsz, de ha valóban egy természetes gyógymódot szeretnél, te magad is elkészítheted. Nyomj szét kb. 3 gerezd fokhagymát, ha gondolod kombinálhot egy kevés olívaolajjal, majd hagyd állni egy éjszakán át. Csepegtess a füldbe belőle naponta, míg el nem múlnak a tünetek. A fokhagyma igazi természetes antibiotikum, és segít, hogy a szervezet felvegye a harcot a fertőzéssel.
Melegvizes palack
A melegvizes palack szintén egy kiváló megoldás lehet, mivel a hő serkenti a fül vérkeringését, és csökkenti a nyomást. Feküdj az oldaladra, és tegyél a fájós füledre egy kellemes hőmérsékletű melegvizes palackot. Ha nincs kéznél ilyesmi, akár forró vízbe áztatott törülközőt is használhatsz.
Só
A só az egyik legerteljetebb népi gyógymód, felmelegítve hatékonyan csillalítja a fájdalmat. A sós víz feletti párologtatás nagyszerű módszer, de akár borogathatod is az érintett területet. Melegítsd meg a sót, majd csavard egy kicsi zsákba, vagy konyharuhába, és tedd forrón a füledre.
Ecet
Cseppentsünk 2-3 csepp tiszta ecetet a fülbe, és hagyjuk benne 5 percig, majd fordítsuk az ellenkező oldalra a fejet, hogy kifolyjék az ecet. Az ecet savtartalma meggátolja a baktériumok elszaporodását.
Keverjünk össze egyenlő arányban vizet, hidrogén-peroxidot és tiszta ecetet, és szemcseppentővel tegyünk 2-3 cseppet a fülbe, majd hagyjuk benne néhány percig, mielőtt oldalra fordítva engedjük kifolyni.
Hajszárító
Állítsuk a szárítót melegre, és 7-8 centire a fülünktől tartva lassan előre-hátra mozgassuk. A melegtől elpárolog a fülben maradt víz. Vigyázzunk, se túl közel ne tegyük, se ne legyen a levegő túlságosan forró.
Ha a fülfájás az egyetlen tünet, nem észlelhető nátha, láz, vagy köhögés mellette, akkor általánosan javasolható szer az OSCILLOCOCCINUM. Három napig javasolt szedni napi 1 tubus Oscillococcinumot.
A szervezet védekező mechanizmusát serkenti a gyulladást kiváltó kórokozó elleni védekezésre. Az Oscillococcinum a tünetek alapján kiegészíthető egyéb szerekkel is.
Bazsalikom
A szent bazsalikom remek gyógyír kisebb fülfájásokra és fülfertőzésekre; csillapítja a fájdalmat és csökkenti a gyulladás mértékét.
• Nyomjunk össze 4-5 friss bazsalikomlevelet, és nyerjük ki a levét! Kenjük a levet a gyulladt fülre és környékére! Vigyázzunk, hogy a folyadék ne kerüljön a fülcsatornába!
• Keverjünk pár csepp bazsalikomolajat ugyanannyi növényi olajba (pl. kókuszolajba)! Áztassunk egy vattapamacsot a keverékbe, majd óvatosan kenjük be vele a fülkagyló belsejét, a külső széleket és a fül mögötti részt! Ismételjük napi két alkalommal!
Almaecet
A fülgyulladás lehetséges okozójától, a gombától való megszabadulásra az egyik legjobb módszer az almaecet.
• Keverjünk össze egy rész almaecetet ugyanannyi vízzel vagy alkohollal! Áztassunk a folyadékba egy vattapamacsot! Ezzel gargalizáljunk naponta 3-4 szer 1-2 percig.
Ha nem rendelkezünk almaecettel, használhatunk fehérecetet is. Ha a fülgyulladás okozója az Eustach-kürtön keresztül felkúszó fertőzés, akkor az orrcseppek használata nagyon ajánlott, mert hatásár az Eustach járat megnyílik és a középfülben felgyűlt folyadék (genny) természetes módon a garat felé távozik.
Olívaolaj
A fülgyulladás egyik leggyakoribb okozója a fülzsírban összegyűlt gombák vagy baktériumok, amelyek elszaporodva a külső hallójárat és a dobhártya gyulladását okozzák. Ezt a dugulást könnyedén eltávolíthatjuk olívaolaj segítségével.
• Enyhén melegítsünk fel némi olíva olajat! Csepegtessünk belőle egy keveset a gyulladt fülbe!
• Az olaj felpuhítja a fülzsírt. Távolítsuk el a folyadékot vattás végű fülpálcika segítségével! Ügyeljünk rá, hogy ne nyúljunk a pálcikával túl mélyre, mert megsérthetjük a dobhártyát!
Olíva olaj helyett mustárolajat is használhatunk.
Teafaolaj
A teafaolaj enyhe antibakteriális hatóanyagai azonnali enyhülést nyújtanak a fül fájdalmaiból.
• Keverjünk össze 3 csepp teafaolajat, két evőkanál olíva olajat, egy teáskanál ezüstkolloidot és egy teáskanál almaecetet! Enyhén melegítsük fel a keveréket!
• Feküdjünk az oldalunkra egy törölközővel a fejünkön! Pipetta segítségével csepegtessünk a fájó fülbe a keverékből, majd hagyjuk állni 5 percig! Ezután forduljunk át a másik oldalunkra, hogy a folyadék teljesen kifolyhasson a fülből!
• Ismételjük két napig, napi 2-3 alkalommal!
Vöröshagyma
A vöröshagymát gyakran használjuk főzéshez, de gyógyhatásai is vannak: remek orvosság fülgyulladás kezelésére is.
• Vágjunk fel egy kis fej hagymát, és tegyük egy tálban a mikróba 1-2 percre! Hagyjuk kihűlni, majd szűrjük le a levét! Ebből kortyolgassunk naponta háromszor.
• Süssünk félóráig egy hagymát, majd vágjuk félbe! Az egyik felét tegyük egy vastag pamutrongyba, és helyezzük 5 percre a fájó fülre! Várjunk 10 percet, majd ismételjük meg!